Kalistenika vs. fitness

Moderní fitness je dnes ve velké míře charakterizována přítomností vypracovaných a svými svaly posedlých kulturistů, drahých přístrojů a steroidů. Ale vždy tomu tak nebylo. Byla doba, kdy muži i ženy, získali téměř nadlidskou sílu jen na základě cvičení s využitím váhy vlastního těla a ničeho jiného. Žádné činky. Žádné přístroje. Žádné drogy. Nic. Pokud chcete vědět něco víc, čtěte dál….

 

Jsem živý důkaz toho, že k tomu, abyste získaly svaly a zesílili, nemusíte chodit do posilovny a cvičit na moderních strojích a podobných nesmyslech. Mnozí mí studenti, kteří cvičí s vlastní vahou, jsou toho také důkazem.

 

Mé metody jsou tolik vzdálené od těch obvyklých, že hodně sportovců bude mít problém přijmout je. Jsem z prostředí, kde neexistují žádné proteinové koktejly, žádné nastavitelné činky a de facto jsem začínal úplně na ulici.

 

Někteří lidé nikdy nepřijmou fakt, že kalistenika funguje, protože jim vymyli mozek a teď si myslí, že na to, aby svůj potenciál mohli naplno využít, potřebují volnou zátěž a moderní nářadí z posiloven. Pokud chcete přijmout můj trénink a můj názor, budete muset odložit všechny teorie a předem vytvořené názory alespoň na tak dlouho, abyste mohli moje metody vyzkoušet.

 

Všem lidem časopisy, televizní pořady, média, sociální sítě, odborníci na fitness, ale i vládní zdravotnické agentury namlouvají, že když chceme mít svaly, musíme chodit do posilovny. A co takové chození do posilovny obnáší? Obecně řečeno dvě věci: kardio-přístroje a cvičení se závažím, buď volným, nebo připoutaným k drahým odporovým strojům.

 

Těžko si představíme něco směšnějšího, depresivnějšího a únavnějšího, než oddělení kardio-přístrojů. Všichni jste to viděli: řada sportovců, mlčky veslující odnikud nikam, šlapající do pedálů či vystupující po neexistujících schodech. Intenzita cvičení je nepatrná a výsledky ve skutečném světě nemají pražádný smysl.

 

A cvičení se závažím? Tady je pravidlo, že čím těžší benchpress, tím lépe, a čím více bicepsů, tím víc chlap. To, že toto cvičení ničí klouby a funkční sílu absolutně neovlivňuje, nikoho nezajímá. Ani to, že moderní kulturistika buď zanedbává, nebo přímo poškozuje svaly, které jsou pro skutečnou sílu a fyzickou zdatnost nejdůležitější – vzpřimovače páteře, pas, dlaně, chodidla, šíji, a hlubší tkáně, jako je například šikmý hrudní sval či svaly a šlachy, které stabilizují ramenní kloub. Hlavně, že v tom tričku s krátkým rukávem to vypadá skvěle co?


Nepotřebujete – členství v posilovně
Nepotřebujete – nablýskaný chrom
Nepotřebujete – drahé tréninkové stroje
Nepotřebujete – luxusní sportovní hadry a obuv
Nepotřebujete – pilulky, koktejly a ostatní výživové doplňky


Všechno, co potřebujete, je vaše vlastní tělo a mnoho odhodlání!!!

Výhody Kalisteniky a StreetworkoutuNevyžaduje téměř žádné vybavení
Rozvíjí funkční atletické schopnosti
Maximálně zvyšuje sílu
Celoživotně chrání a posiluje klouby
Rychle rozvíjí tělo k dokonalosti
Normalizuje a upravuje hladinu vašeho tělesného tuku

 

Ať patříte do kterékoliv skupiny - sportovci, amatéři i profesionálové, věřím, že jsem vás přivedl k tomu, abyste se nad cvičením s využitím váhy vlastního těla alespoň zamysleli. Nesmírně rád toto poselství šířím. Je to revoluce v moderním silovém tréninku!

 

Uvědomte si, že jednoruční a obouruční činky byly vynalezeny až ve dvacátém století. Do té doby ti největší siláci rozvíjeli svou sílu jen balancováním na rukou, cvičením na hrazdě, cvičení s váhou vlastního těla.

 

Kalistenika není sport, je to umění,
nejstarší typ cvičení, určený k budování
FUNKČNÍ SÍLY.

 

Poslední moudro na závěr.

Jak může být někdo uznán silným, když se nedokáže pohybovat tak, jak to s ním v první řadě zamýšlela příroda? Člověk by měl nejdřív zvládnout své vlastní tělo, pak může přemýšlet nad další alternativou cvičení. Věřte, že neexistují rozdíly, existuje pouze správná cesta.