Sluzby

Raw Gym

Náš Gym je pro všechny. Je to jedna velká funkční zóna, velmi přátelské a motivační prostředí. Cílem funkčního tréninku není maximální síla jednoho svalu nebo jeho objem, ale schopnost těla účelně využít svůj potenciál síly, rychlosti a koordinace. Schopnost jednotlivce ovládat své tělo a být spokojen s jeho funkčností. Vracíme se k původním kořenům a základům posilování. Stejně jako dříve, kdy ještě nebyli v posilovnách stroje a cvičilo se s vlastní vahou. Jako hlavní závaží sloužilo vlastní tělo, dále různá závaží typu pytlů s pískem, popruhy, provazy, lana, kruhy, hrazdy a mnoho dalších běžných věcí, které leželi okolo nás. V gymu najdete, hrazdy, závěsný systémem TRX, snadbagy, kettlebelly, balanční pomůcky, odporové gumy, lano, kruhy, olympijskou osu, kotouče a další… Cílíme na kalisteniku a silový trojboj, absolutní základ k budování funkční síly. Vše každý den, pod dohledem trenéra. U nás si zacvičí jak profesionální sportovec, tak začátečník a vždy se mu dostane rady a pomoci. Jak na skupinové lekci, tak individuálně. Těšíme se na vaši návštěvu.

Kalistenika

Cvičení s vlastní tělesnou vahou. Není tedy potřeba téměř žádné další vybavení. Slovo vzniklo ze spojení řeckých slov kálos (krása) a sthénos (síla). Cvičení je vhodné jak pro muže, tak i pro ženy, pro pokročilé, ale také pro začátečníky. Hodí se pro všechny nadšence, kteří chtějí nabrat nějakou svalovou hmotu, zbavit se podkožního tuku a zvýšit svou fyzickou, ale i psychickou kondici. Výsledkem tohoto silového tréninku jsou silné, zpevněné a vyrýsované svaly.

Streetworkout

Kalistenika 21. století. Je postaven na stejných základech a metodice. Dále ho pak dělíme na: freestyle ( gymnastické triky na hrazdách, bradlech a zemi), sets and reps a weighted. Někdo by mohl namítat, že v gymu nejsou vhodné podmínky. Opak je pravdou, máme vysoké stropy a pro venkovní nadšence i terasu, kde je možné cvičit pěkně na čerstvém vzduchu.

Power joga

Dynamická lekce jógy zaměřená na komplexní protažení a posílení těla, dech a uvolnění mysli.

TRX

Přináší větší funkčnost než velké a drahé stroje. S jediným kusem nářadí provedete nekonečné množství cviků. Cvičení na TRX je určeno pro začátečníky i elitní sportovce. Cviky lze snadno stupňovat. Zátěž upravíte nastavením polohy těla. TRX buduje silné a stabilní jádro (CORE), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla. Má velmi blízko ke gymnastickým kruhům, avšak úchop je zde mnohem pohodlnější. Můžete provádět celkové posilování těla, cviky na pružnost, sílu nebo výbušnost. Dokonce známé cviky jako kliky, shyby, dřepy a výpady. Používáte svou vlastní tělesnou hmotnost. TRX umožňuje třírozměrné pohyby, které není možné provádět s jiným fitness nářadím.

Tabata

Velmi efektivní a náročná metoda intervalového tréninku, při kterém se zvyšuje fyzička i síla zároveň – získáte aerobní kondici i nárůst dynamiky. Tento druh cvičení vyvinul japonský lékař Izumi Tabata. Celá jedna série má 4 minuty. Cvičíme 20 vteřin na 100% a následuje pouhých 10 vteřin odpočinku, tudíž si 8x slušně dáte do těla. Zpravidla volíme čtyři komplexní cviky. Takových tabat zvládneme za trénink 6-8. Kdo se rád potí, má rád výzvy a chce si dát pořadně do těla, tabata je jasná volba.

Kondicni trenink

V současné době vzrůstá poptávka po sportovních aktivitách, ve kterých převažují cviky s vlastním tělem nebo jednoduchým náčiním. To splňuje kondiční trénink, který využívá cvičení z různých sportů nebo systémů pohybových aktivit pro zlepšení kondice. Jedná se o kompletní zatěžování a posílení celého pohybového aparátu s cílem zlepšení aerobní vytrvalosti a silové vytrvalosti celého těla. Je vhodný pro všechny výkonnostní úrovně, rozdíl je jen v zatížení. Metody, prostředky, systém cvičení je stejný, nebo podobný. Jde o intenzivní cvičení na rozvoj aerobního metabolismu, silové vytrvalosti celého pohybového systému. Využíváme převážně cvičení s vlastním tělem, plné míče, malé činky, cvičení na TRX, ve dvojicích i trojicích.

Kruhovy trenink

Kruhový trénink je komplexní. Snoubí v sobě všechny možné dovednosti, které sportovec může potřebovat - od vytrvalosti, obratnosti a výbušnosti až po sílu. Cvičení, při kterém se na 7-10 stanovštích procvičí celé tělo. Základní interval je 30 sekund, po kterých následuje krátká, standardně 10-15 vteřinová, pauza na přesun na další stanoviště. Především vám kruháč díky vysokointenzivnímu tréninku, kdy tělo pracuje ve vysokých tepových frekvencí, buduje fyzickou kondici zdaleka nejrychleji. Stejný kruhový trénink tak vedle sebe dokáží odjet profesionální sportovec i úplný začátečník - kruháče jsou náročné na kardiovaskulární systém (okysličování vašich svalů), jehož kapacitu má každý jedinec odlišnou.  Náročnost si tak každý volí sám díky frekvenci vykonávání pohybu. Samozřejmě lze na intenzitě přidat i pomocí vyšších vah.Pokud jede každý na 100% svého maxima, tak může být velký rozdíl v počtu opakování během daného intervalu. Aktivní sportovec je schopen udělat i několikanásobně více opakování než začátečník, ale výhra je to oboustranná. Každý si posouvá své maximum a každý si může sáhnout na své pomyslné dno. Jednoduše řečeno kruhový trénink je vhodný pro všechny.

Skupinove lekce

Dbáme na kvalitu, ne na kvantitu. Maximální počet lidí na lekci je 8, díky tomu má trenér vše naprosto pod kontrolou a může se vám 100% věnovat. Utváříme přátelské prostředí a motivační atmosféru. Chceme, abyste se u nás cítili pohodlně, komfortně a nestyděli se mezi nás přijít. Každá lekce má své specifické zaměření a je pouze na vás, který typ lekce si rezervujete. Každý si u nás přijde na své, zvládne celý trénink a odjede s dobrou náladou.

Individualni lekce

Nejefektivnější způsob tréninku. Odborná konzultace, stanovení cílů, tvorba ideálního postupu i tréninkového plánu. Mentální nastavení, individuální přístup. Cílem je úspěch a progres.