O nás

Funkční gym v centru Brna zaměřený na kondiční tréninky, kruháče, kalisteniku, streetworkout, powerlifting, TRX, skupinové lekce, osobní tréninky, tabatu a další. Jsme profesionální sportovní tým. Budujeme funkční sílu, zlepšujeme kondici a flexibilitu, snižujeme nadváhu. Jsme jediný gym na moravě s akreditací na výuku a školení kalisteniky, streetworkoutu a kondičního posilování. Pomáháme začátečníkům, pokročilým, rekreačním i profesionálním sportovcům, včetně sportovních týmů.

Co je Kalistenika?

Slovo pochází ze starořečtiny, přičemž kallos znamená krása a sthénos síla. Jde o gymnastický trénink s vlastní vahou. Kalistenika se stala v posledních letech životním stylem takzvaného „Street Workoutu“, tedy cvičení bez speciálního vybavení. Dá se říci, že tím jediným co budete potřebovat je vlastní tělo, nějaká tyč jako hrazda, případně dvě tyče jako bradla, a s tím si vystačíte každý den. 

Co je cílem Kalisteniky?

V podstatě umění využít vlastní váhu těla a jeho setrvačnost pro vlastní fyzický rozvoj. V kalistenice dostanete možnost naučit se ovládat každý sval svého těla a dokonale ho procvičit tak, abyste byli schopni ho v maximální možné míře využívat. Vybudujete maximální sílu, zdokonalíte a posílíte postavu. Absolutní kontrola je to o co tu běží. Už staří Řekové věděli, jak se připravit na boj. Sparťané jsou stále obecně považováni za nejtvrdší válečnický národ, který kdy existoval.
Jádrem jejich výcviku vždy byla kalistenika.

Provedení a výsledky Kalisteniky?

Kalistenika často razí svou vlastní cestu, kde kvalita tréninku převládá nad kvantitou. Je tím myšleno to, abyste si při cvičení dávali velký pozor na techniku a rozsah pohybu. Raději dva pěkné shyby bez pomoci, hezky z natažených rukou, než pět dynamických polo shybů, při kterých pracuje spíše fyzika než vaše svaly. To co získáte, bude dokonale zpevněné a vyrýsované tělo. Kalistenický trénink je v prvních fázích velmi obtížný, i přesto se dá začít od těch nejjednodušších cviků, které zvládne opravdu každý. Na druhou stranu s ním ale relativně rychle získáte silné a vypracované tělo, které dokáže pálit velké množství kalorií.

Není sedm cviků Kalisteniky málo?

Možná by se někomu mohlo zdát, že pouze 7 cviků je prostě málo a člověka to časem omrzí. Výhodou kalisteniky v tomto ohledu je, že pokud fyzicky stačíte na základní cviky, můžete nasadit jejich složitější varianty. Prostě pokud zvládnete základní kliky, můžete postupně přecházet na klik ve stoji na rukou. Nebo pokud je základní dřep už hračka, co dřep na jedné noze? Kombinací a variant je tolik, že žádný z vašich tréninků nemusí být stejný, jako byl ten včerejší.

Co je Silová Kalistenika?

Silová nebo taky „weighted“ kalistenika, je další forma cvičení, při které k různým cvikům přidáváte kromě té své také další váhu. Pokud už pro vás ani klik ve stoji na rukou není problém, přidejte nějaké to kilo navíc. V určité fázi tréninku kalisteniky zjistíte, že klasických kliků s vlastní vahou uděláte už tolik, že byste mohli klikovat hodinu v kuse. V takovém případě můžete samozřejmě nasadit těžší variantu cviku, jako je například klik na jedné ruce. Jednoduše přidáte závaží, například formou zátěžové vesty nebo dipovacího pásku, na který přidáte kotouče a cviky budou zase o něco těžší.